Kategorijos
Be kategorijos

Top 3 tekstilės mados transformuojančios pasaulį

Vartojimas tekstilės pramonėje

Pasak portalo Technavio, tikimasi, kad pasaulinė tekstilės rinka nuo 2019 iki 2023 m. Išaugs virš 6 procentų, o JK tekstilės pramonė ir toliau su didele jėga skatins pasaulio tekstilės rinką. 2018 m. JK mados vartotojų išlaidos buvo vertinamos 60,4 mlrd. Didžiosios Britanijos svarų sterlingų, o išlaidos kasmet nuolat auga. JK tekstilės gamintojai gamina 9,1 milijardo svarų sterlingų produktų, pradedant dizainerių kūryba ir baigiant gynybos, medicinos ir transporto pramonėje naudojamais audiniais.

Technologijos požiūris

Akivaizdu, kad mada yra paskutinė pramonę pritaikanti technologija. Nuo paprastos parduotuvės iki prekybos internetu – technologijos tiesiog apvertė pramonę aukštyn kojomis. Mados industriją tobulinančios technologijos yra dirbtinis intelektas, duomenų analizė, virtualios technologijos, skaitmeninė rinkodara ir be abejonės marketingas. JK mados pramonė išplėtė mažmeninės prekybos pramonę moderniau, pritaikydama visas šias inovatyvias technologijas.

Šiandien tiek JK prekės ženklai, tiek vartotojai tikisi pažangių technologijų, kad galėtų geriau parduoti ir apsipirkti. Pagal poreikį mados nebėra toli svajonė; automatika ir mašininis mokymasis pavertė tai realybe. JK mados pramonė priima madą pagal poreikį – alternatyvą masinei gamybai. Mados pagal pareikalavimą tendencijos racionalizuoja JK prekės ženklo tiekimo grandinę, internalizuodamos gamybą.

Tvarumo svarba

JK vyriausybė savo pranešime spaudai kalbėjo apie svarbą klimato pokyčiams. Be to, mados pramonė lemia vandens išteklių išeikvojimą ir vietinę mikropluošto taršą vandens telkiniams. Norėdami pereiti prie švaresnės aplinkos, JK mados pramonė žengė svarbų pirmąjį žingsnį, kad būtų pasiektas būsimas anglies dioksido mažinimo rodiklis biudžetas ir iki 2050 m. Būtų pasiektas grynasis išmetamų teršalų kiekis. JK tekstilės įmonės užtikrina, kad jos sumažintų savo anglies pėdsaką beveik iki nulio. Tvariai madai reikės pakeisti vartojimo modelius ir padidinti išteklių produktyvumą. Visi JK mados žaidėjai turi susiburti, kad išdėstytų savo planą pasauliui, kuriame išmetama net nulinė tarša. Jei padėtis išliks ta pati, mados pramonė iki 2050 m. Pagamins 26 procentus viso pasaulio anglies poveikio aplinkai. Daugelį metų Britanijos mados taryba buvo ekologiškų mados iniciatyvų lyderė. JK tekstilės pramonėje tiek vartotojai, tiek prekės ženklai vienodai siekia tvarumo.