Kategorijos
Be kategorijos

Šiltinimas ekovata

Šiltas namas tai reiškia jūsų patogus gyvenimas, kuris bus pritaikytas visiems metams. Šiuolaikiška statybos rinka kiekvienam iš mūsų suteikia galimybę surasti būtent tą variantą, kuris turės prieinamiausią kainą ir turės optimalias savybes, kokybę. Vienas iš geriausių ir patikimiausių variantų norint apšildyti namą tai yra tokia medžiaga kaip ekovata, tačiau ši medžiaga dar nėra naudojama taip dažnai kaip to norėtųsi. Tai galima paaiškinti visų pirma tuo, kad ekovata mūsų rinkoje sąlyginai yra dar tik naujokė. Taigi ir jos naudojimas dar yra tik pradinėje stadijoje. Pažengę namų savininkai jau spėjo įvertinti šios medžiagos privalumus ir kaip ji gali būti naudojama . Tokia medžiaga kaip ekovata beveik visa yra sudaryta iš celiuliozės, turi šiek tiek boro rūgšties. Šios papildomos medžiagos padeda pagerinti šilumos izoliavimo savybes. Svarbiausias ekovatos privalumas, tai puiki šilumos izoliacija ir galimybė šiltinimo sluoksnį padaryti praktiškai be jokių tarpų. Dar vienas privalumas, kurį jums gali suteikti šiltinimas ekovata tai aukštas atsparumas liepsnai. Tokia medžiaga gali būti vadinama specialiai pritaikyta sienoms, pertvaroms ir kitoms konstrukcijoms. Yra pramoninės technologijos, kurios numato medžiagos išpurškimą tolygiai. Ji yra šiek tiek sudrėkinta su specialaus prietaiso pagalba paskirstoma ant sienos arba ant grindų paviršiaus.

Karkasinis namas arba kiti statiniai tokiu būdu yra apšildomi maksimaliai greitai ir efektyviai. Taip pat yra naudojamas taip vadinamas sausasis šiltinimas ekovata. Medžiaga naudojant tokią technologiją montuojama su galingų kompresorių pagalba. Be pramoninių būdų taip pat yra ir rankinio šiltinimo būdų. Jūs galite savarankiškai apšildyti nedidelį karkasinį namą, tačiau jums reikėtų pasiruošti, kad šio šiltinimo metu sunaudojamos medžiagos kiekis bus kelis kartus didesnis. Tam, kad būtų atliktas grindų šiltinimas ekovata yra užpildomi net patys menkiausi tarpai, jei yra apšildomas sienų paviršius yra įrengiamas karkasinio namo paviršius. Puri vata yra sutepama vandeniu ir su specialaus kompresoriaus pagalba, esant dideliam spaudimui yra padengiamas paviršius. Tuo atveju jei ekovata yra padengiama ant sudėtingo paviršiaus arba yra apšildomos įvairios pakabinamos konstrukcijos į vandenį yra dedama lignino ir specialių klijuojamų medžiagų. Tai padeda geriau sukibti medžiagai su paviršiumi. Papildoma klijuojanti medžiaga turi būti dedama jei yra apšildomas visas karkasinis namas, bei grindų paviršius. Ekovatos perteklius yra pašalinamas pagal perimetrą, nereikalinga šiltinimo medžiaga yra džiovinama, o tada ji gali būti naudojama dar kartą. Taigi ekovata yra tokia medžiaga, kuri nepalieka jokių likučių. Ekovatos perteklius yra paskirstomas tolygiai, nereikalinga medžiaga yra pašalinama ir tada ji net gali būti naudojama pakartotinai.

Vertėtų pastebėti, kad šiltinimas ekovata turi labai mažai trūkumų. Visų pirma tai, kad apšildydami savo namą naudodami šią medžiagą jūs turėsite išsinuomoti reikiamą įrangą. Be jos bus neįmanoma atlikti reikiamų darbų nei atliekant sausą, nei drėgną šiltinimą. Taip pat nedidelis trūkumas yra tas, kad atliekant drėgną ekovatos montavimą norint, kad medžiaga pilnai išdžiūtų reikės laukti kelias dienas. Tačiau apskritai karkasiniai namai arba kiti statiniai apšildyti naudojant ekovatą užtikrins ekologišką švarą, užtikrins patogumą ir padės namuose sukurti gerą mikroklimatą. Be jokių abejonių yra svarbu ir tai, kad ekovata yra vienas iš svarbiausių šiltinimo variantų , todėl tam, kad būtų sukurta šilta aplinka namuose būtent tokia technologija yra optimaliausias pasirinkimas. Pasirinkus ekovatą jūs tikrai nesigailėsite juk tai ekologiškumas ir kokybė kartu. Du viename.